Michał Mieszkiełło

Lider Praktyki Doradztwa Korporacyjnego
Kancelaria Ożóg Tomczykowski


Radca prawny, absolwent Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie oraz Centre for the Study of English and European Law Uniwersytetu Warszawskiego i University of Cambridge.

Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie spółek oraz rynkach kapitałowych. Doradza podmiotom polskim i międzynarodowym w zagadnieniach korporacyjnych, jak również w procesach transakcyjnych, w szczególności w zakresie zmian kapitałowych i relacji właścicielskich, procesów inwestycyjnych i restrukturyzacyjnych, a także planowania podatkowego, włączając w to inkorporację i zarządzanie międzynarodowymi strukturami holdingowymi. Prowadzi i nadzoruje wiele projektów due diligence oraz negocjuje i przygotowuje dokumentację transakcyjną.

Posiada doświadczenie w obsłudze spółek notowanych na rynkach regulowanych, a także doradza ich akcjonariuszom w zakresie obowiązków informacyjnych i komunikacji z rynkiem. Uczestniczy w procesach emisji akcji oraz dopuszczenia ich do obrotu.

Szanowni Państwo,

w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, w trosce o wzajemne bezpieczeństwo informujemy, że planowany na czerwiec Kongres Sukcesja.pl zostaje przełożony do czasu ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej w kraju. Będziemy informować o nowym terminie wydarzenia.

Życzymy wszystkim zdrowia.