Maciej Zientara

Fund Manager
Supernova Development


Przedsiębiorca Inwestor, Menadżer, Zarządzający Grupą Deweloperską Supernova Development

Od ponad 25 lat aktywnym uczestnikiem polskiego rynku kapitałowego, a od 10 lat także rynku nieruchomościowym. Posiada wieloletnie transakcyjne i praktyczne doświadczenie w zakresie M&A, inżynierii finansowej, zarządzania funduszami inwestycyjnymi oraz portfelami przedsiębiorstw. Założyciel i sponsor czterech FIZANów Nieruchomościowych, z których wszystkie zakończyły się pełnym sukcesem dla inwestorów.

Sponsor i zarządzający funduszem inwestującym w projekty hotelowe w Polsce w Krakowie i Gdańsku (obecnie 6 projektów w realizacji) oraz za granicą (Cypr i Puerto Rico). Jest także inwestorem oraz menadżerem zarządzającym spółkami holdingowymi o profilu nieruchomościowym z siedzibą na Cyprze aktywnie inwestującymi w Chorwacji, na Cyprze i na Florydzie.

Aktywnie inwestuje pośrednio i bezpośrednio w spółki kapitałowe poza branżą nieruchomościową. Jest wiodącym akcjonariuszem m.in. Soho Development. Posiada znaczące pakiety w spółkach kapitałowych w rozmaitych branżach m.in. branży materiałów dla górnictwa, usługach kompleksowego outsourcing finansowego dla firm, czy rynku oświetlenia przemysłowego i solarów w modelu „as a service”. Absolwent VII edycji AMP (2012) IESE Business School w Barcelonie. Ukończył SGH w Warszawie. Na stałe mieszkających na Cyprze.