Katarzyna Karpiuk

Senior Associate
Kancelaria Ożóg Tomczykowski


Radca prawny, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz Chicago-Kent College of Law, Illinnois Institute of Technology, Chicago, Illinois (LL.M. in Comparative and International Law with Honors – ze specjalizacją w Corporate Finance oraz International Business Transactions), a także Akademii Spółek SGH w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w renomowanych kancelariach prawnych w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych, a także jako in-house lawyer, zajmując się bieżącą obsługą prawną i korporacyjną podmiotów oraz doradzając, m.in.: w negocjacjach wielomilionowych kontraktów z udziałem podmiotów zagranicznych, w tym dotyczących zakupu floty samolotów pasażerskich oraz samolotów typu business jet. 

Specjalizuje się w zagadnieniach prawa cywilnego oraz prawa spółek, z uwzględnieniem problematyki planowania sukcesyjnego. Zajmuje się doradztwem zarówno na rzecz podmiotów krajowych, jak i zagranicznych, prowadząc ich obsługę korporacyjną, a także doradzając w kwestiach związanych z projektami restrukturyzacyjnymi, zmianami kapitałowymi oraz właścicielskimi oraz w procesach transakcyjnych. Współpracuje ze środowiskiem firm rodzinnych oraz doradza właścicielom firm rodzinnych, w szczególności w kwestiach dotyczących planowania skuteczniej i bezpiecznej sukcesji międzypokoleniowej. Jest także autorką projektu ustawy o fundacji rodzinnej przygotowanego we współpracy ze środowiskiem firm rodzinnych w Polsce.

Ponadto, posiada doświadczenie w obsłudze organów spółek akcyjnych oraz w przygotowaniu prospektów emisyjnych spółek. Doradza także klientom w postępowaniach toczących się przed Komisją Nadzoru Finansowego. Z sukcesem prowadzi spory sądowe oraz koordynuje spory sądowe prowadzone poza granicami kraju.

Autorka licznych publikacji oraz współautorka międzynarodowego przewodnika w zakresie  „Private client” – ICLG Private Client 2019.

Szanowni Państwo,

w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, w trosce o wzajemne bezpieczeństwo informujemy, że planowany na czerwiec Kongres Sukcesja.pl zostaje przełożony do czasu ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej w kraju. Będziemy informować o nowym terminie wydarzenia.

Życzymy wszystkim zdrowia.